Bude Bomba.cz bomba?

Od zimy vývojáři v iinfu nedělají nic jiného, než koukají na videa z celého světa. Trochu přeháním, ale chci tím trochu naznačit, čím poslední měsíce žijeme – novým projektem Bomba.cz.

David dnes na blogu odtajnil to podstatné a nemá cenu se znovu rozepisovat o tom, co na Bomba.cz bude a co ne. Při čtení Davidova spotu a hlavně komentářů k němu mě ale napadla jedna podstatná věc, kterou David nenapsal. A totiž to, že bloger či čtenář blogu není až tak úplně cílovka pro Bomba.cz. Resp. cílovkou není člověk, který všechno zná, všude byl dvakrát a s oblibou o tom píše do diskusí. Takže já očekávám po spuštění stovky komentářů o trapné kopii YouTube (co na tom, že jde o úplně jiný koncept), o vyhozených penězích a projektu odsouzenému k záhubě. To je asi úděl každého nového projektu, který startuje pod trochu známou značkou a je „mediálně“ sledován.

Já sám si myslím, že Bomba.cz uspěje nad očekávání dobře. Nemyslím si, že uspěje všechno, co tam David jako „ideový otec“ naplánoval, ale jako celek to bude úspěch. Můj čistě soukromý cíl nebo spíše odhad je do roka 300 000 návštěvníků měsíčně. Jak se to bude dařit uvidíme už během tohoto měsíce. Sám jsem na to zvědav už proto, že vstupujeme trochu do neznáma – do „mainstreamové“ zábavy, když doteď jsme se pohybovali převážně ve specializovaném a úzce zaměřeném zpravodajství.

5 komentářů u „Bude Bomba.cz bomba?

  1. To já docela věřím, že projekt dokážete prosadit, s dostatkem prostředků jde všechno. Co mě na tomto spotu i na tom předchozím na bombě zaráží, jak několikrát zmiňujete, že nechcete být další kopií YouTube a že jste přišli s něčím daleko lepším, podle toho spotu se skoro zdá, že přijde něco revolučního. Vymezujete se proti kopiím ale přitom kopii sami tvoříte, ne sice kopii YouTube, ale agregátorů typu Current.com, Digg.com, nebo Stumbleupon.

  2. Jestli na to můžu zareagovat, důvodem, proč jsem psal, že nejsme další YouTube, nebyla snaha křičet, jak jsme originální. :-) Nejsme, videoagregátorů jsou (alespoň tedy v cizině) desítky, o některých zajímavých konceptech jsem i již dříve psal na Bombablogu. Každý to zkouší přes něco jiného a samozřejmě některé věci na Bombě budou připomínat to či ono, ačkoliv jako celek to je přizpůsobené lokálním podmínkám.

    Že nejsme další YouTube jsem psal proto, že nevěřím, že bychom vytvořením dalšího místa pro hostování videí mohli přinést pro jakéhokoliv uživatele něco užitečného, co nyní nemá. S naším konceptem se nám to doufám podaří.

  3. Tak mě ještě napadá, pozná vůbec vaše cílovka, že nejste kopií YouTube ?:). Jaký je pro běžného návštěvníka rozdíl mezi videoserverem a video agregátorem? Obávám se, že žádný, akorát budete mít palce místo hvězdiček.

  4. To se ukáže, brzy to budete moci vidět naživo. Věřím, že naše rozhraní a další funkce budou pro diváka dostatečným zpříjemněním, aby si vybral nás.

  5. Ješte sjem nevidel projekt o kterém se tak dlouho psalo a pořád tam nic není :-) zajímavý marketing :-)

Komentáře nejsou povoleny.