Cvakni zde pro aktualizovat beh

Blbost rhybářů asi nezná mezí. Tuny pokusů vylákat ze mě číslo účtu, karty, PIN atd. už mě v těchto dnech nepřekvapuje, ale tenhle mail alespoň pobavil.


Drahousek Zakaznik,
Ceska Sporitelna docasny prerusit tvuj ucet.
Duvod : Karta Cislo nedostatek. My naridit tebe az k cely neurc. clen ucet aktualizovat asi tolik my pocinovat odemknout tvuj ucet.
Az k dat na pretres clen urcity aktualizovat beh cvaknout zde : http://61.64.54.189:8081/www.csas.cz/index.html
Druhdy tebe mit cely clen urcity beh , my vule poslat tebe neurc. clen elektronicka posta oznameni aby tvuj ucet is pristupny zas. Potom tebe pocinovat pristup tvuj ucet kdykoliv.
Clen urcity hlaseni darovat vule byt bajecna vec do drzost a opatreny do nas bezpecny databazovy .
-li tebe byt ve stychu az k darovat naridit hlaseni tvuj ucet vule byt automaticne odstranit dle Ceska Sporitelna databazovy
Copyright © Ceska Sporitelna , Vsechna prava vyhrazeny

Dodávat, že ve Spořitelně nemám účet, je asi zbytečné…

8 komentářů u „Cvakni zde pro aktualizovat beh

 1. jj, tenhle je super :). Rekl bych, ze je masivni phishing na CS dokonce uzitecny, diky mnozstvi a publicite zacnou snad lidi tyhle maily ignorovat.

  BTW: nechapu proc tyhle translatory zahrnuji do prekladu clen urcity.

 2. Nejhorší je, že toto významně poškozuje jméno České Spořitelny, a ona s tím nemůže zcela nic dělat… Možná nás v budoucnu čeká vlna spamů, kterou nebudou mít za účel získat data (na to se nikdo nenachytá), ale jen poškodit jméno firmy…

  Nemám (a nikdy jsem neměl) účet v ČS, ale tuto pozici jim vůbec nezávidím.

 3. [Radek] ale samozřejmě, že s tím může něco dělat a dokonce tvrdím, že tyto maily jsou přímým důsledkem chování ČS. Proč mi k účtu u eBanky nikdy nic takového nepřijde? Nemám tam žádné heslo, které bych mohl někomu předat…

  A za chybná rozhodnutí se platí – např. kamarádka (vysokoškolsky vzdělaná) tento týden za svůj internetový omyl zaplatila dobrých 20k Kč.. a u ČS dlouho nevydrží..

 4. Mně už kromě těchto zábavných spamů začaly chodit i rafinovanější – už mi došlo asi 10 × „Varování pred novou verzí podvodných e-mailu“, které je psané normální češtinou a začíná pěkně: „Vazeni klienti,
  radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny, tentokrat vsak z oficialni e-mailove adresy banky csas@csas.cz…“. A pokračuje to výzvou k „verifikování e-mailové adresy“ na webu „http://host81-149-81-234.i…“. Skoro bych řekl, že tento je z dílny jiných (českých) spammerů, kteří se tak vezou na vlně popularity.

 5. Libor: jj, asi už tři poloruské maily přišly :) Tyhle maily mi připomínají slavný robotický překlad filmu Kill Bill „Zabít účet“ ;)

Komentáře nejsou povoleny.