Další zajímavý hráč na poli cloudových úložišť – cubby.com

Michal Illich na Twitteru upozornil na zajímavou alternativu k Dropboxu, Box.com, Copy.com, Wuala a dalším. Úložiště cubby.com sice ve verzi zdarma neoslňuje velikostí prostoru, který je „jen“ 5 GB, ale  jeho hlavní výhodou je šifrování dat na straně klienta, takže teoreticky by se k vašim datům neměl nikdo nikdy dostat (stejně šifruje i Wuala).

Nejsem odborník na šifrování, ale pokud by s šifrováním byl nějaký problém, jistě se rychle najdou tací, co na to upozorní. Třeba v diskusi pod článkem.

Jinak cubby.com funguje klasicky jako jiná úložiště – má aplikaci pro desktop (Win a Mac) i pro mobily (iOS, Android). Na Macu vznikce ve Finderu složka My Cubby a ta se synchronizuje do cloudu. Na fungování těchto aplikací asi není moc popisovat, všechny fungují v zásadě stejně.

Pokud vám nestačí 5 GB, můžete si prostor zvětšit doporučováním dalším lidem. Za každého byste měli dostat 1 GB navíc. Pro šťouraly – dělám to i já tímto článkem.

5 komentářů u „Další zajímavý hráč na poli cloudových úložišť – cubby.com

  1. Ve Windows si ale můžu zvolik jakoukoliv jinou složku – jinak řečeno, oproti Copy.com, kde vše, co chci synchronizovat, musí být ve složce Copy, zde si prostě navolím, co chci. Líbí se mi to víc. A nemusím reorganizovat třeba své adresáře s fotkami. Jen by to chtělo víc místa v základu. :)

  2. Můžu se zeptat, jak je to s rychlostí uploadu dat?

    Zatím moje zkušenost se všemi cloudovými službami byla víceméně tristní. Download OK, ale uploadovat třeba 1 GB soubor, je záležitost na celý den.

    1. Já osobně rychlost neřeším a tím pádem nezkoumám. Spokojím se s tím, že se to na pozadí nějak synchronizuje (a gigové soubory většinou do cloudu nedávám :)

  3. 2ondrique: problem nebude v ulozisti ale ve tvym internet providerovi. u mne upload 2-3gb souboru slaba hodinka. je jedno kto poskytuje cloud.

Komentáře nejsou povoleny.