Fotografie z Manchesteru z finále Poháru UEFA

Díky jednomu nejmenovanému mobilnímu operátorovi jsem měl možnost zhlédnou finále Poháru UEFA Zenit Petrohrad vs. Glasgow Rangers v Manchesteru a teď jsem na web dal nějaké fotky.

Z Manchesteru heslovitě:

 • Téměř 50 tisíc diváku je opravdu zážitek, který stojí za to vidět.
 • Špičkový fotbalový stadión je úplně něco jiného, než co vidíte u nás. Srovnání snese snad jen nový Eden (byť je co do počtu diváků poloviční).
 • Pitomce známé z našich fotbalových stadiónů tam nepotkáte a naši fotbaloví funkcionáři by se měli jet do Anglie učit.
 • Nedovedu si představit, jak na Spartě stojí vedle sebe fanoušci Sparty a libovolného jiného klubu oddělení pouze schodištěm a na něm deseti policisty (z nichž je pět žen) – fanoušci Zenitu a Rangers takto odděleni byli.
 • Nedovedu si představit, že český fotbalový fanoušek cestou z prohraného zápasu obejme fanouška vítězného týmu a popřeje mu, ať si užije vítězství (přesně tohle jsem cestou ze stadiónu viděl několikrát).

Sečteno a podtrženo, fotbal v Anglii je zážitek, který člověk na naší lize asi ještě hodně dlouho nezažije (jestli vůbec někdy).

4 komentáře u „Fotografie z Manchesteru z finále Poháru UEFA

 1. Achych ouvej… Pán byl jednou za hranicema a už je z toho u vytržení. Byl jsem tenkrát na několika zápasech Sparty v lize mistrů. Tenkrát jak hrála v realem doma 2-3 a věř, že to tam bylo také úplně v pohodě.

  Liga mistrů, UEFA a tak je asi jen něco jinýho… Nebo nevím v čem to je. Nebo mi chceš tvrdit, že angličtí fotbaloví fanoušci jsou slušní? Chňa!

 2. ad mat: Ano, mluvím o tom utkání a mluvím o tom, co bylo na stadiónu. Že se pár blbečků, kteří možná ani na fotbale nebyli, popere ve městě po zápase na tom nic moc nemění.

  ad meca: Angličtí fanoušci jsou ve většině slušní, protože ty neslušné ze stadiónů vytlačili – když něco provede na stadiónu, už se na žádný fotbal pěkně dlouho nepodívá a nebo si jde rovnou sednout natvrdo. U nás je vyslechnou a pro nedostatek důkazů pustí a příští víkend vesele škodí dál.

  Neříkám, že je tam všechno skvělé a tady všechno špatně, ale ten rozdíl je viditelnej na první pohled. Kéž by se směrem k Anglii hnula i naše liga…

Komentáře nejsou povoleny.