Jak znepříjemnit život půjčkovým spammerům

Taky vám chodí mailem nabídky na úžasné půjčky? Hlásit ty šmejdy na ÚOOÚ nemá moc smysl, ale napadla mě lepší věc.

Vyplňte jim žádost o půjčku na pohled reálnými údaji a jako třešničku na dortu uveďte nějaký hodně špatně hodnocený telefon ze serveru zabývajícím se sbíráním obtěžujících telefonních čísel (třeba kdovolal.cz). Pokud toto udělají desítky až stovky lidí, bude mít callcentrum těch podvodníku na pár hodin co dělat. Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Představa, jak nějaký zoufalec nabízí skvělou půjčku jinému zoufalci, co lidem nabízí po telefonu jiné blbosti, je mimořádně zábavná. K dokonalosti chybí už jen to, aby si zavolali dvě půjčkové společnosti. I když to taky není problém zařídit, že :)

Spamu se nezbavíte, ale budete mít dobrý pocit, že jste jim úder vrátili.

5 komentářů u „Jak znepříjemnit život půjčkovým spammerům

  1. Nedělat zbytečné věci, které mi nepomůžou a jen kradou můj čas. Nemstít se. To jsou dvě zásady, které mám mezi svým souhrnem pravidel, jak efektivně pracovat a žít příjemným způsobem.

    Pokud někdo chcete podavat hlaseni na UOOU, nepo praktikovat tady zminenou, mimochodem dobre vymyslenou metodu, pak vam vsem drzim palce. Budete se ale muset obejit beze mne.

  2. Bohužel se bojím jedné věci: Čísla ze kterých volají prudiči s půjčkama nebo hrncema jsou většinou jednosměrná – nedá se na ně dovolat zpět…

  3. Tento návrh má jednu slabinu: vůbec neřeší případnou mstu, kdy by někdo záměrně zveřejnil cizí telefonní číslo na webu typu kdovolal.cz. Výsledkem by pak bylo, že dotyčné oběti budou volat další a další lidé s nabídkou půjček. Telefon se tak může stát zcela nepoužitelným a číslo by bylo nutné vyměnit.

  4. Je to mor, z 10mailů na seznamu je 7 nabídka na tyto půjčky, kreditky apod. I když člověk dá že se slova půjčka a jiné mají hned přesunout do spamu,stejně toho plno projde.

    Já bych jim přál někoho, kdo by si dal tu práci a nasadil na ně spambota, co by jim ty jejich formuláře spamoval náhodně generovanými údaji.

  5. Volalo mi jedno skryté číslo (co 2 dny). Při 4-tém telefonátu jsem volajicí požádal o přepojení na šéfa. Prý to nejde. Tak jsem ji vysvětlil ostřejšími slovy, že si opravdu nepřeju další kontaktování. Už se neozvaly.

Komentáře nejsou povoleny.