MSIE 6 pod 10 % – konečně

Čekal jsem na tu chvíli více než rok a koncem roku 2006 by mě ani v nejčernějším snu nenapadlo, že to bude trvat tak dlouho. Ale dočkali jsme se, podíl MSIE 6 spadl v minulém týdnu poprvé v historii Root.cz pod deset procent. Konkrétně na 9,78 % a tento týden, končící za pár hodin, vypadá ještě trochu lépe – 9,53 %.

Už od začátku léta se podíl šestky motal kolem jedenácti procent a ne a ne se hnout pod magickou hranici deseti procent. Až poslední dva týdny tuto hranici prolamují a sešup k nule se snad ještě trochu zrychlí. Deset procent je hranice, u které už se dá občas přimhouřit oko nad tím, když někde něco nevypadá přesně tak, jak by mělo. Definitivní podpora MSIE 6 skončí prolomením hranice pěti procent – po tomto datu už nebude nikdo nic na Root.cz v MSIE 6 zkoumat.

Spousta lidí tvrdí, že MSIE 7 má mnoho chyb (ano má) a argumentují tím, že ty z MSIE 6 už aspoň znají a znají i řešení, čili je podle nich vlastně lepší ladit pro šestku, než pro sedmičku. Já mám ale jinou zkušenost a podle mě je sedmička obrovským krokem dopředu. V drtivé většině případů, kdy si hraju s CSS našich serverů, se mi nestalo, že by věc udělaná ve Firefoxu (a podle standardu) nefungovala v MSIE 7, což se rozhodně o parodii na browser nebo-li kriplbrowser, jak ho láskyplně nazýval AHA, rozhodně říct nedá.

Bohužel jde jen o malé vítězství, protože dalším serverem z rodiny našich webů, kde má MSIE 6 nejmenší podíl, je Lupa a tam je to přes dvacet procent a na dalších je to ještě horší, takže z mého počítače bohužel kombinace Wine + MSIE 6 jen tak nezmizí…

BTW: na českém Internetu má bohužel MSIE 6 stále hrozivých 45,97 %.

7 komentářů u „MSIE 6 pod 10 % – konečně

 1. hm, koho zajímá podíl msie na rootu? všichni newebmástrujou root.cz :-D

 2. Přesně tak, pro nás kodéry je stále MSIE6 stále noční můra která hned jen tak nezmizí. Ale je pravdou, že pro IE7 se člověk nemusí až tak moc snažit, bo hodně věcí je v ní opraveno.

 3. Na webu ktery spravuju s 3k uzivatelu denne (zamereni domactnost, tzn zensky uzivatel vetsinou) je rozdeleni takoveto:
  Internet Explorer: 70.37% (6.0: 72.22%, 7.0: 27.02%)
  Firefox: 25.68%
  Opera: 3.05%

 4. „BTW: na českém Internetu má bohužel MSIE 6 stále hrozivých 45,97 %.“

  Řekl bych, že podle těch výsledků z Navrcholu má IE 6 má podíl 62%.

 5. Super, blahopřeji!

  Já s IE7 pořád zápasím, tedy jen s detaily (chování overflow, box model, rozměry), ale jinak se IE7 zlepšil oproti 6-ce. Bohužel na mých webech je stále IE6 zastoupeno 65% což je pořád moc. Holt státní správa.

  Zajímalo by mě jaké procento mají kolegové z Zive.cz :o)

 6. [Rdm] ne, to je 6 + 7 dohromady. Samotná šestka má naštěstí „jen“ těch 45,97

Komentáře nejsou povoleny.