Oresi – slon v porcelánu

Výborná ukázka toho, jak nedělat marketing na internetu.

Jakási firma Oresi (neznám) vyrábějící kuchyně se rozohnila na provozovatele diskusního fóra za to, že v nadpisu a TITLE jedné negativní diskuse o firmě Oresi používá slovo Oresi a odkaz na tuto negativní diskusi pak vyjíždí v Googlu na slovo Oresi na druhém místě.

Absurdního trestního oznámení a vůbec celé kauzy, ve které se Oresi chová jako pověstný slon v porcelánu z nadpisu tohoto spotu, si všiml kolega Honza Potůček a o celé kauze sepsal pro Lupu dva články (Oresi vs. Poradte.cz: zakáže soud kritické příspěvky v diskusích? a Oresi: Parazitovat na nás můžete, ale jenom pozitivně) a co se nestalo? Zmíněné články z Lupy se bleskově dostaly na třetí a čtvrté místo v Googlu.

Nyní tedy očekávám další z řady absurdních žalob na Lupu za to, že používá slovo Oresi v nadpisech a TITLE a díky tomu je na prvních pozicích v Googlu a pak u zmíněných článků prodává reklamu (ano i na Lupě je AdSense a servíruje ke zmíněným článkům reklamu konkurence Oresi).

Nedej bože, aby se i tenhle spot dostal na první stránku v Googlu :)

17 komentářů u „Oresi – slon v porcelánu

 1. To je tedy ulet, asi se to obrati proti nim ;)
  Skoda, ze jim nevidime do statistik.

 2. Krásná ukázka platnosti „mluviti stříbro, mlčeti zlato“. Není v silách nikoho, aby se domohl odstranění všech souvisejících článů z internetu, například i na tomhle blogu, vždycky to může někdo někde okomentovat dál, a jsme v nekonečné smyčce komentář-žaloba :-)

 3. Takový pěkný komentář na téma Oresi jsem napsal. Tolikrát jsem tam uvedl název Oresi a neuvedl jsem e-mail. A komentář je fuč. No aspoň mě nikdo z Oresi nezažaluje, že používám název Oresi.
  Ale k věci. Tato stránka je aktuálně ve výsledcích vyhledávání na Google na slovo Oresi už desátá. A teď ještě aby zabodovala na slovo Oresi i na Seznamu. ;-) To budou mít v Oresi jistě radost. Tak teď to vypadá, že chci zvyšovat hustotu klíčového slova Oresi. Ne ne. To je jenom přirozená distribuce výrazu Oresi. A zase mi tam to Oresi proklouzlo. :-)

 4. Já být kuchyň Oresi, tak nejsem nadšený z toho, že tady neustále píšete o Oresi, jako byste byli stránky o kuchyních Oresi. Kuchyně Oresi vlastně s tímto webem, jakkoli se článek týká kuchyní Oresi, nemají nic společného. Jak to asi kluci z Oresi p-Oresi, když se tento článek o Oresi dostane na klíčové slovo „Oresi“ ještě výš? :)

 5. Když jsem vybíral kuchyň u Oresi, tak obchodní zástupce tam měl přítelkyni. Dlouze se s ní vybavoval a vůbec neměl chuť něco prodávat. Po 15 minutách jsem z Oresi odešel.
  Jak to tak čtu jsem rád, že Oresi má tak perfektní zaměstance.

 6. Kluci už tu firmu Oresi nechte na pokoji, oni ti kluci z Oresi netušili jak si zavařili když chtěli zakázat používat slovo Oresi v diskuzích … internet je svobodné médium a kdo chce slovo oresi nebo Oresi používat ten jej bude používat a bude psát co chce o firmě Oresi a kam chce protože dokud tady není komunizmus tak prodejce kuchyní Oresi má prostě smulů. tečka. Ahoj všem klukům z Oresi :-)

 7. No ja nevím, mě říkají Oresi od malička. Co na tom, že mé jméno je trochu jiné. Oresi se mnou zije ale nemám na to ochranou známku. Ještě že třeba nemám blog oresi.cz nebo nějaký podobný oresi blog. Kuchyně Oresi jsou jistě méně kvalitní když to tvrdí sam majitel ale to není důvod proč bychom kuchyně Oresi neměli kupovat. Kupujeme i jiné zmetky a každý má své místo na trhu. A to i Oresi. Nechápu teda proč kuchyně Oresi dělají takovou negativní kampaň na ty výrobky oresi které 90% republiky nezná, každopádně vím že si teď výrobky oresi budu spojovat s imbecilitou pana majitele Mirka Oresi, nebo jak se ten ořešák jmenuje.

 8. Hele lidi, teď na chvíli žerty stranou (mm, kuchyně Oresi … :-)) ne vážně, musím se majitelů Oresi trošku zastat – většina článků, které o celé kauze momentálně na netu referují, totiž není zcela objektivní – když si přečtete celý ten rozhovor na Lupě, zjistíte, že jim nejde o to (nebo to aspoň tvrdí), že ta diskuse vyskakuje 2. na Googlu a je negativní, ani že na tom autor webu profituje, ale jak na tom profituje – vadí jim, že tam jsou reklamy na jiné kuchyně a myslí si, že je tam místil autor webu záměrně – kdyby jim někdo na začátku vysvětlil, jak funguje AdSense, možná by se nemuselo konat trestní oznámení ani tenhle humbuk a upřímně nechápu třeba p. Potučka, který v té diskusi na Lupě musel dávno vědět která bije, ale místo aby jim to vysvětlil (jak to mají tušit, když dělají kuchyně) dá z nich dělal kretény…

 9. pánové Oresi vědí (nebo už vědí) co je kontextová reklama, jak funguje a stále tvrdí, že je to parazitování… tak nevím.

 10. No a proč by z nich nedělal kretény. Když budu chtít projektovat a dělat architekta např. v Cadu, tak si za: a) udělám školu b) navštívím kurz c) koupím knížku a zkusím samouka … výsledek závisí na zvoleném bodu.

  Když si pán Oresi nenechal odborně poradit ani před ani po a udělat odbornou analýzu situace. Když si pán Oresi nepřečetl nic o kontextové reklamě, proč by si z něj někdo neudělal prdel. Vždyť je to celé k smíchu tak proč se nesmát. Na chytračení je už sakra pozdě a to jak pro p. Potůčka tak o to víc pro p. Oresi -ho.

  Doporučil bych panu Oresimu si dát na na oresi web adsense ať ví jak se věci mají, a pak by mohl samozřejmě žalovat google :-)

  Bože, nechápu co je to za lidi.

 11. zdravim, tak jsem si zakoupil kuchyn v oresi a planuji take napsat negativni blog na oresi, neco v tom smyslu, moje prvni a posledni kuchy od Oresi

 12. jak cela kauza dopadla? abych rekl pravdu tak postu fy. Oresi je smesny – tak proste funguje internet, nekdo napise clanek a vyhledavace ho zaindexuji. Nic vic a nic min.

 13. No ano, každý není tak chytrý jako vy. Každý neví jak funguje internet a jak funguje Google reklama. Dokazuje to jedině to, že by si firma Oresi měla udělat nějaké oddělení IT. Nadruhou stranu by asi nikomu nebylo příjemné když by na stránce o své firmě viděl reklamu na konkurenční firmu. A holt se někdy stane, že něčemu nerozumíte ale chcete se jen bránit. Dnešní svět je plný intrik a konkurentů, kteří svými nekalími úmysli chtějí akorát poškodit ostatní firmy – proto se nemůžete divit, že se snaží každý bránit. Myslím, že O. už to pochopilo a chybu napravilo. Mimochodem je to dobrá firma, mám tam známého a jsou to opravdu příjemní milý lidé a tato kauza poškodila více je než kohokoli jiného. Příště už si dají větší pozor.

 14. Vidim ze su tu vsetci iba IT frajeri ale ani jeden tu nema ekonomicke zmyslanie…pani ak chcete pisat diskusie na firmu ORESI urobte si obchodnu skolu s ekonomickym zameranim… ak mate zmyslanie iba na urovni vyhladavaca tak radsej piste o nejakom notebooku ktory prave vysiel. Kazda firma by bola nespokojna ked si clovek da vyhladat ich nazov a vyhodi im prve stranky s negativnymi príspevkamy. aj ked ich postup nebol prave v poriadku netreba ich dalej hanit. ale ako je vidiet na svete je vela skodoradostnych ludi… ale na kazdeho pride…

Komentáře nejsou povoleny.