Paradox: Bezrealitky.cz je základní pracovní nástroj realitek

Myšlenka serveru, kde se s realitami obchoduje bez realitních kanceláří, je skvělá. Bohužel praxe je trochu jiná.

Prodával jsem byt a možná trochu naivně jsem si myslel, že to vyřeším sám, bez asistence realitní kanceláře. Kromě samostatného webu s nabídkou bytu jsem dal inzerát i na bezrealitky.cz a výslovně jsem do něj uvedl, že si nepřeji, aby mi volali realitní kanceláře. Hádejte, co se stalo.

Volali a psali mi pouze  realitní kanceláře, neozval se jediný přímý zájemce. Nechci tady hanit server bezrealitky.cz, jeho myšlenka je dobrá, ale praxe ukazuje, že to moc nefunguje. Ze začátku možná realitky nebrali bezrealitky.cz moc vážně, ale dnes je to jeden z jejich základních pracovních nástrojů (jak mi jeden realitní agent otevřeně přiznal).

Pokud beru bezrealitky.cz jako bezvadné místo, kam dám nabídku a pak si v rozporu s názvem serveru vybírám z nabídek realitních kanceláří, tak to funguje pěkně. Nakonec jsem si i já díky bezrealitky.cz vybral realitku, se kterou jsem transakci udělal. Jediné negativum je, že realitních agentů volá a píše opravdu hodně a jsou mezi nimi i takové perly, jako mailová nabídka spolupráce s předmětem „Dopys“…

Co s tím? Asi nic. Nedovedu si představit řešení, které by tomuto zamezilo. Nemůžete zakázat přístup na server nějaké skupině lidí a pokud inzerenti chtějí být kontaktováni zájemci, musí tam možnost kontaktu být a zase nejde zamezit tomu, aby ji využil kdokoliv.

Těm, kdo prodali přes bezrealitky.cz opravdu bez realitky  a nemuseli měsíc čelit telefonátům a mailům realitních agentů, gratuluji. Měli asi větší štěstí než já. Provozovatelům bezrealitky.cz pak přeji, aby se jim nějaké řešení nalézt povedlo, i když to bude hodně těžké, ne-li nemožné.

8 komentářů u „Paradox: Bezrealitky.cz je základní pracovní nástroj realitek

 1. Problém asi bude v tom, že bezrealitky mají tak dementní ovládání a vzhled, že už tam normální lidi ani nechodí.

  Jako prodejné děvky tam narvali milion reklam, zmrvili vyhledávání, přidali nabídku developerů… a pokud se tam náhodou opravdu najde nějaká soukromá nabídka, tak je úplně mimo realitu.

 2. To neni paradox bezrealitky.cz

  Funguje to totiz u vsech realitnich webu. Zkus si to dat na sreality, napis tam opet, ze nechces RK a vysledek bude stejny.

 3. Problem bych videl hlavne v tom, ze cast realitek rovnou ukradne fotky, zvedne cenu o 20 tisic a vystavi i na jinych serverech.

 4. Já hledám byty výhradně na bezrealitky. A obvykle vím, že i jiní lidé na inzeráty odpovídají (stává se mi, že třeba nás přijde na 1 byt kouknout 5 párů naráz a takové prohlídky dělají majitelé třeba 2-3*).

  Nebyl ten inzerát napsaný tak, že lidi nepřilákal? Nebyla vysoká cena? Nechyběly fotky (v životě bych nemarnil čas jít naslepo na byt bez fotek)?

  1. Fotky tam byly a popis byl dle mého názoru vyčerpávající. Kdyby byl ten inzerát úplně blbě postavený, asi by odradil i ty realitky a nevolala by jedna za druhou :)

 5. Ale vždyť BezRealitky má makléře rádo, je to jeden z revenue streamu;)

  „V případě, že Objednatel je realitní makléř a provede Registraci a/nebo zadá nabídku nemovitosti, vznikne Provozovateli vůči Objednateli nárok na smluvní pokutu ve výši 50.000,-Kč (slovy: padesát tisíc korun českých), za každé jednotlivé porušení. Smluvní pokuta je splatná do 15 dnů ode dne porušení uvedené povinnosti. Tímto ustanovením není dotčen nárok na náhradu případné škody vzniklé porušením povinnosti, na kterou se vztahuje smluvní pokuta, a to i té škody, která přesahuje výši smluvní pokuty. Provozovatel je oprávněn dále veškerou inzerci Objednatele smazat a zrušit Registraci Objednatele bez náhrady.“

 6. Přes bezrealitky.cz jsme našli naše současné bydlení a inzerující nebyla realitní kancelář, ale přímý majitel bytu. Pokud by to byla realitní kancelář, porušuje podmínky a rozhodně bych s ní dál nejednal.

  Technicky by to bylo možné řešit tím, že by se volalo přes Internet a kontakty na prodávajícího by byly skryté. Pak by šlo nahlásit a zablokovat telefonní číslo. Realitní makléři by si kvůli tomu museli neustále měnit SIMkarty.

 7. Mam podobnou zkusenost i z druhe strany, kdy temer nelze nalezt zajimavou nemovitost nebo je to podvod atd… Takze jsem nakonec taky skoncil u realitky. ;)

Komentáře nejsou povoleny.