Svobodná demokratická volba? Jděte do prdele všichni.

Věta obsažená v nadpisu není mojí větou, ale celkem trefně vystihuje frašku jménem volba prezidenta. Větu pronesl Mirek Topolánek před pár minutami v TV.

Celý citát, který odchytily mikrofóny v sále při hlasování (volně citováno) :

Mirek Topolánek k Petru Nečasovi. „Podívej se na ně, jak se rozhlížejí a sledují, jestli někdo nezvedl ruku, kdyby ji zvednul, tak mu ji snad stáhnou. Svobodná demokratická volba? Jděte do prdele všichni.“

Klasicky „topolánkovské“, ale tentokrát velmi trefné.

18 komentářů u „Svobodná demokratická volba? Jděte do prdele všichni.

 1. Plus je dobré si uvědomit, proč je ČSSD proti třetímu kolu dnes. V noci totiž nastoupí na ty „neposlušné“ a bude jim vysvětleno, jak se má správný socan chovat, aby tím netrpěl on či jeho rodina… To je „veřejná volba“ :( Mafie v akci…

 2. Díky za celý citát, já jsem zbystřil sluch až v okamžiku, kdy došlo na to posílání do oněch míst a následnou Nečasovu snahu Topolánka umravnit :).

 3. Naprosto nechutná fraška a populistické divadlo… levice se zase jednou předvedla v celé své „kráse“. Je mi z toho na blití :(

 4. Re: Radek Hulán: Radku řekni mi upřímně, jestli si nemyslíš, že být to naopak, reagovala by ODS stejně. Topolánkovi by se líbilo, kdyby někdo z ODS volil Švejnara? Poslanci a senátoři ODS nejsou pod tlakem? Jděte do prdele všichni!:-) Je to všechno stejná sebranka. Ráth s Paroubkem? k zblití. Topolánkův slovník? Ano, výroky často trefné, ale je to kurva premiér, měl by se trochu chovat!

 5. Huláne, ty ani nevíš, na kolik let se prezident volí. Hlavně, že se „něco“ volí a účastní se ODS, vše ostatní je jedno. jedna síla, modrá síla, jediná pravá síla… jako za nácků, ostatně k těm má ODS nejblíž.

 6. Jo, ODS jako jeden muz poslusne hlasovala pro Klausika. Neni divu. Kdyz jeden z clenu ODS pred volbou kritizoval Klause, tak mu byl prisliben vyhazov. Radej se ani neptam, co cekalo poslance a ne obycejne cleny kdyby nejen kritizovali ale jeste hlasovali proti Klausovi. Za kritiku vyhazov, za hlas proti zastreleni nebo dlouhej nuz ?

 7. Ona politologicka glosa – potazmo nezistna rada – naseho pana ministerskeho predsedy me ihned velmi zaujala, takze jsem si ji, skoro mimovolne, okamzite doslova poznamenal na krabicku od cigaret. Respektive na tu druhou stranu toho stribrneho papirku, ktery se dava dovnitr krabicek. Proto i ted vim bezpecne, ze ta zaverecna cast jeho uvahy o poslani a budoucnosti demokracie znela trochu jinak: „…bezte vsichni do prdele!“ Pak se jiz ozvalo „pst“ pana ministra Necase.
  Tolik jen pro poradek – a pro ucebnice dejepisu a spolecenske katechismy. Jinak na tom zase tolik samosebou nesejde.
  lb.

 8. Nezbývá než souhlasit. Bylo vtipné jak pan předsedající byl pro to, aby se 3. kolo dokončilo. Potom za nim přišel Filip a najednou už pro ten nápad nebyl. Jsou to komedianti. Proč se nesejít ještě dnes, vždyť jim tu žranici zaplatíme!

 9. Nejsem zastánce vuglarismů tam, kam nepatří (do politiky bych si představoval něco jiného), ale bohužel v poslední době jsou právě ty vulgární trefné (počínaje hovadem bez stropu, konče tímto výrokem)

 10. Jakkoliv jsou trefné, tak tam prostě nepatří. O to víc mi vadí u politiků, kteří se tváří být konzervativními.

 11. @Matěj – copak socánku, ty sis nevšimnul, že ODS byla po celou dobu pro demokratické tajné hlasování a až levičáci aja mafie ji dotlačili k hlasování veřejnému, aby mohli kontrolovat a ovlivňovat své ovce?

 12. @Pavel Kout – jenže o těch levicových zrůdách se už snad ani slušně mluvit nedá. Topolánek sice není dobrý politik, a už vůbec ne diplomat, ale aspoň nic nepředstírá. Když si myslí, že někdo má jít do prdele, řekne i to slovo „do prdele“. Jeho konzistentní chování mi naopak začíná být sympatické.

 13. Ať jdou do prdele úplně všichni (teď myslím poslance i senátory), je to fraška a je mi z toho k blití. A je úplně jedno, jestli jsou modří, oranžoví, zelení, rudí nebo černohnědí :) IMHO to vypadá, že jim jde snad jen o to, aby tu druhou stranu vždy co nejvíc nasr*li. A ja si pořád bláhově myslel, že tam jsou od toho, aby našli společnou řeč, navrhovali důležité věci a pracovali pro „společné blaho“ atd .. česká politika je žumpa, ve které se koupou všichni bez ohledu na barvu plavek, ztrácím i poslední zbytek iluzí (přesto že jsem vždy volil ods)

 14. Radku, je zajimave, ze lide, kteri maji konzistentni nazor odlisny od tveho ti az tak sympaticti nejsou.
  „Do prdele“ by nemel rikat ani clen zastupitelstva obce, natoz poslanec a premier v jedne osobe.
  Cosi tady vycitas „socanum“ a pritom cudne mlcis o sede eminenci Sloufovi. Je to jedna pakaz, v podstate vsichni v parlamentu, nalevo i napravo, nemaji si co vycitat.

 15. Pavel: zrovna v tomto pripade myslim ze je naprosto zjevne, ze Topolankuv komentar nebyl urcen mikrofonum a verejnosti, a z tohoto duvodu to zase tak katastrofalni prohresek, jak o nem mluvis to neni.

  V tak vypjate atmosfere to vystihl dost trefne. I kdyz samozrejme v globalu podobne vystupovani ve verejne funkci je nepripustne.

 16. Jako konzervativnímu voliči mi podobné vyjadřování hodně vadí a považuji jej za nepřijatelné. Tohle je navíc způsob projevu těch, kdo chtějí útočit na nízké pudy voličů. Ale hlavně je to obrovská strategická chyba, tohle přece vůbec nemá z úst vypouštět politik – ten má protiargumentovat natolik slušně a chytře (a vtipně), aby si cosi o konci zad v souvislosti s protistranou pomyslel volič a zohlednil to při svém hlasování.

 17. Řekl to naprosto výstižně – akorát to teď spousta levičáků podává (vytržený z kontextu) tak, že to pak vyzní ve smyslu: „jděte všichni do prdele se svobodnou demokratickou volbou“… :*(

 18. To jak se pri volbe nekteri ohlizeli bylo trapne. Ti co ale sedeli celem nebo v posledni rade taky klidne mohli nerusene a bez otaceni pozorovat(a verim tomu, ze i pozorovali). Topolanek se taky jiste podival.
  Nicmene si myslim, ze mnohem rychlejsi by probehla volba zpusobem vyvolavani jmen jednotlivych clenu senatu a parlametnu. Kazdy by rekl jednu ze tri variant „Jsem pro Vaclava Klause“ , „Jsem pro Jana Svejnara“, „Zdrzuju se hlasovani“. Absolutne jsem nepochopil, proc se zvedaly ruky proti jednotlivym kandidatum. Kdyz vysledek volby je dan jen hlasy, ktere jsou pro. Navic pokud jste se divali, nekteri poslanci a senatori pri volbe machali rukama zpusobem, ze neslo jednoznacne urcit zda hlasuji, ci se jen zrovna drbou za uchem. Byla to fraska.

Komentáře nejsou povoleny.