V Edenu bez cigaret – hoši, děkujem

Slavia se již brzy vrátí na svůj domovský stadion do Edenu (nejmodernější v ČR) a kromě různých vychytávek typu žádné sloupy na tribunách, bude na celém stadiónu platit zákaz kouření:

V Edenu bude platit úplný zákaz kouření, a to v hledišti stadionu, diváckém koridoru i dalších prostorách areálu. „Eden má být místem, kam se návštěvníci rádi vracejí a kde se jim dobře dýchá. Proto jsme se rozhodli jít touto cestou a o něco předběhnout českou legislativu,“ říká Alexandr Kliment z E Side.

Eden bude prvním otevřeným stadionem v Česku, který přijal podobné opatření pro Gambrinus ligu. „Vítáme to. Věříme, že nezůstane jen u Edenu a přidají se další,“ říká Ivo Lubas, ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS.

Já říkám super a díky.

7 komentářů u „V Edenu bez cigaret – hoši, děkujem

 1. Super opatření. Trend je nekouřit a neobtěžovat ostatní, kteří se rozhodli prodloužit svůj život o 5 – 15 let. Sport a kouření prostě nejde dohromady.

 2. Jsem měl tušit, že se ozveš. ;) Je to nesmysl, měli by udělat aspoň kuřácké zóny na otevřených chodbách apod.. Anebo říct, že bude platit zákaz kouření, až se třikrát za sezónu vyhraje o 3 góly. Vy nekuřáci nechápete, jaké to sou vždycky do té 90té minuty nervy, jak minule s Budějkama ;). Nekouřit na sedačkách OK, ale kuřácké zóny pro kuřáky by byly vstřícným gestem pro těch 2500 věrných, kteří zápas bez cigára těžko rozdýchávají.

 3. napad je to sice hezky ale nejak si nedovedu predstavit jak to chteji ohlidat. kourit se tam stejne bude…

 4. Jsem měl tušit, že se ozveš. ;) Je to nesmysl, měli by udělat aspoň fetovací doupata na otevřených chodbách apod.. Anebo říct, že bude platit zákaz fetování, až se třikrát za sezónu vyhraje o 3 góly. Vy nefeťáci nechápete, jaké to sou vždycky do té 90té minuty nervy, jak minule s Budějkama ;). Nefetovat na sedačkách OK, ale feťácké zony by byly vstřícným gestem pro těch 250 věrných, kteří zápas bez fetu těžko rozdýchávají.

  A co teprve alkoholici, pejskaři a další?

  Ps. Zákaz kouření není nesmysl, mělo by být přirozené, že kuřaci berou ohled na ostatní a ne ostatní na kuřáky. Bohužel
  uvedomnění nefunguje, pak je zákaz na místě.

 5. Anononyme: tvá ironie a mluvení o netoleranci není na místě. Já s tolerancí souhlasím a říkám, že by kuřáci neměli kouřit ostatním pod nos (zakázat tedy kouření na tribuně) a mohli by kouřit ve vyhrazených zónách (kam nekuřák nepřijde a tím pádem ho kouření neomezuje).

 6. Mám pár zkušeností s návštevníky sportovních a jiných akcí a od určitého počtu návštevníků, případně u určitých druhů akce, je zákaz kouření platný asi jako mrtvému zimník ;-).

  Je to sice možná hezké gesto, ale o dodržování tohoto pravidla silně pochybuji…

 7. Já opravdu nevím, osobně se kloním spíše k celkovému zákazu kouření na všech veřejných místech, což ale nevylučuje vytváření speciálních prostor pro kuřáky, ale říkám si zdali právě tato vstřícnost je na místě a nebylo by vhodnější investovat do věcí pro lidi, kteří si narozdíl od kuřáků už moc vybrat nemohou – například pro tělesně postižené a nebo do zkvalitnění a rozšíření služeb pro všechny.

  S ohledem na náklady na léčbu bych se nebránil ani celkovému zákazu kouřeni tj. i na neveřejných místech, ale to není možné společensky přijatelně realizovat (vedlo by to k černotě a je to zbytečně represivní metoda a navíc se to částečně řeší spotřební daní)

Komentáře nejsou povoleny.