V Edenu bez cigaret – hoši, děkujem

Slavia se již brzy vrátí na svůj domovský stadion do Edenu (nejmodernější v ČR) a kromě různých vychytávek typu žádné sloupy na tribunách, bude na celém stadiónu platit zákaz kouření:

V Edenu bude platit úplný zákaz kouření, a to v hledišti stadionu, diváckém koridoru i dalších prostorách areálu. „Eden má být místem, kam se návštěvníci rádi vracejí a kde se jim dobře dýchá. Proto jsme se rozhodli jít touto cestou a o něco předběhnout českou legislativu,“ říká Alexandr Kliment z E Side.

Eden bude prvním otevřeným stadionem v Česku, který přijal podobné opatření pro Gambrinus ligu. „Vítáme to. Věříme, že nezůstane jen u Edenu a přidají se další,“ říká Ivo Lubas, ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS.

Já říkám super a díky.

6 komentářů u „V Edenu bez cigaret – hoši, děkujem

 1. Super opatření. Trend je nekouřit a neobtěžovat ostatní, kteří se rozhodli prodloužit svůj život o 5 – 15 let. Sport a kouření prostě nejde dohromady.

 2. Jsem měl tušit, že se ozveš. ;) Je to nesmysl, měli by udělat aspoň kuřácké zóny na otevřených chodbách apod.. Anebo říct, že bude platit zákaz kouření, až se třikrát za sezónu vyhraje o 3 góly. Vy nekuřáci nechápete, jaké to sou vždycky do té 90té minuty nervy, jak minule s Budějkama ;). Nekouřit na sedačkách OK, ale kuřácké zóny pro kuřáky by byly vstřícným gestem pro těch 2500 věrných, kteří zápas bez cigára těžko rozdýchávají.

 3. Jsem měl tušit, že se ozveš. ;) Je to nesmysl, měli by udělat aspoň fetovací doupata na otevřených chodbách apod.. Anebo říct, že bude platit zákaz fetování, až se třikrát za sezónu vyhraje o 3 góly. Vy nefeťáci nechápete, jaké to sou vždycky do té 90té minuty nervy, jak minule s Budějkama ;). Nefetovat na sedačkách OK, ale feťácké zony by byly vstřícným gestem pro těch 250 věrných, kteří zápas bez fetu těžko rozdýchávají.

  A co teprve alkoholici, pejskaři a další?

  Ps. Zákaz kouření není nesmysl, mělo by být přirozené, že kuřaci berou ohled na ostatní a ne ostatní na kuřáky. Bohužel
  uvedomnění nefunguje, pak je zákaz na místě.

 4. Anononyme: tvá ironie a mluvení o netoleranci není na místě. Já s tolerancí souhlasím a říkám, že by kuřáci neměli kouřit ostatním pod nos (zakázat tedy kouření na tribuně) a mohli by kouřit ve vyhrazených zónách (kam nekuřák nepřijde a tím pádem ho kouření neomezuje).

 5. Mám pár zkušeností s návštevníky sportovních a jiných akcí a od určitého počtu návštevníků, případně u určitých druhů akce, je zákaz kouření platný asi jako mrtvému zimník ;-).

  Je to sice možná hezké gesto, ale o dodržování tohoto pravidla silně pochybuji…

 6. Já opravdu nevím, osobně se kloním spíše k celkovému zákazu kouření na všech veřejných místech, což ale nevylučuje vytváření speciálních prostor pro kuřáky, ale říkám si zdali právě tato vstřícnost je na místě a nebylo by vhodnější investovat do věcí pro lidi, kteří si narozdíl od kuřáků už moc vybrat nemohou – například pro tělesně postižené a nebo do zkvalitnění a rozšíření služeb pro všechny.

  S ohledem na náklady na léčbu bych se nebránil ani celkovému zákazu kouřeni tj. i na neveřejných místech, ale to není možné společensky přijatelně realizovat (vedlo by to k černotě a je to zbytečně represivní metoda a navíc se to částečně řeší spotřební daní)

Komentáře nejsou povoleny.