Zmizí zítra MSIE 6 v propadlišti dějin?

Zítra, tj. 12. 2. 2008 má nastat ten dlouho očekávaný den, kdy se do velké části Windows natlačí update nahrazující MSIE 6 novou „sedmičkou“.

Nevím, jak to dopadne na našich serverech zaměřených na širší veřejnost, ale jsem si téměř jist, že zítra skončí podpora MSIE 6 na Root.cz, protože již dnes je tam jeho podíl 7,5 % (před dvěma měsíci těsně pod deset) a to by bylo, aby to po zítřku nepadlo pod pět procent a my se nemohli na podporu tohoto kriplbrowseru vykašlat.

Tiše doufám, že by update mohl být tak masivní, že by se zadařilo i na Lupě, kde je dnes podíl MSIE 6 17,5 %. Na našich ostatních serverech to asi bude ještě chvilku trvat, ale tak do půl roku by snad mohl MSIE 6 dosáhnout ignorovatelné hranice všude. A na světě bude hned lépe :)

16 komentářů u „Zmizí zítra MSIE 6 v propadlišti dějin?

 1. Podělá. Drtivá většina našich uživatelů má přece představu, že jsou geekové, mají autoupdate vypnutý a ostentativně si setup WIE7 zablokuje ;-)

 2. To je ale legrace, mě nikdo IE7 nenatlačí. Microsoft ho odmítá pustit na Windows 2000. A na tom to všechno začíná a končí. Teď ještě těch pár měsíců co skončí životnost Windows XP a všichni budou muset povinně přejít na Vista.

 3. Docela evidentně nejsi ten pravej zákazník, kterýho by si přáli, Dane :-) Ale tutově to nebude důvod ke skákání ze skály.

 4. Nezabudajte, ze vacsina uzivatelov surfuje z korporatneho prostredia a tam sme mi admini bud uz IE7 povolili alebo naopak zablokovali a prejde, az kym povolime. U mensich firiem, kde su solo kompy s priamym updatom az tak vela vody nenamuti, o domacich kompoch nehovoriac…
  Masivny prechod zrovna teraz teda neocakavam…

 5. Nemluvě o spoustě pirátských verzí, kde je auktualizace zakázaná podobně jako v podnikové sféře. Ergo, naděje nechávám spát, na to je to až moc příjemná představa.

 6. IE7 nikdy IE6 nevytlačí. Ten zbytek s E6 jsou totiž všechno webdesigneři, kteří čekají, až IE6 klesne. Jenže on neklesne, protože už ho mají jen webdesigneři. A proto tu s námi bude do nekonečna!

 7. bychom mohli usporadat mega oslavu, ze IE6 konecne vypadlo ze hry, ale jak to znam, prijde nový „criplbrowser “ :-D Tak asi nic no… Ostatne IE7 taky na tom není nijak dobre.

 8. Ale ale. Nac tolik kriku? V cem je IE6 tak strasne spatny, satan zly chlupaty osklivy? :) Jeho bugy jsou zdokumentovane a 1000x popsane. Co neumi je jen polopruhledne pozadi a hover efekt na cemkoli jinem krom anchoru. To je toho.

  A ze IE7 n tom neni taky nijak dobre? Copak je tohle za blabol? Muze mi nekdo povedet co je na IE7 tak spatne, co ma za chyby a v cem se nejak vyznamne lisi od FF/O? Napriklad bugy? Diky.

  Mam pocit, ze kolem IE je to takova hysterie, folklor nadavat. Skoda, ze 2/3 urvancu nema nejmensi tuseni proc na IE6/7 vlastne nadavaji a jestli to ma opravdu nejaky zavazny duvod :)

 9. Já bych zítřek nijak nepřeceňoval. Update se týká jen systému Windows Server Update Services, který využívají hlavně velké firmy (představuji si třeba banky, odkud je volné brouzdání navíc často velmi omezené) a ty si politiku updatů stejně dělají podle sebe.

  Běžní uživatelé s přímým updatem už IE7 buď dávno mají nebo ho zakázali a zítřek se jich nijak nedotkne.

 10. Ze by to do pul roku mohlo byt vsude ignorovatelne, tomu neverim :( – tyhle veci maji desnou setrvacnost a automaticke aktualizace v microsoftim svete nefungujou tak spolehlive jako u linuxu – hlavne kvuli tomu, ze polovina lidi maji windows piratsky a aktualizace nemaji bud vubec nebo je ze strachu odmitaji

 11. Sice patřím k té jedné třetině, která IE6/7 proklíná denně a dobře ví proč, ale je mi to asi tak stejně platné, jako těm zbylým dvěma třetinám.

  A čím se tak zásadně liší? Že dělá bugy ve vykreslování docela nelogicky a (skoro bych řekl) náhodně. Jako má iPod režim shuffle pro náhodný výběr tracku, má IE něco podobného pro náhodný výskyt chyby. Může to být klidně milionkrát popsáno, ale pokaždé to postaví do pozoru. Takže asi tak nějak…

 12. Ten krok dopředu logicky nebude z dobré vůle. Je dost možné, že MS (resp. jeho vývojáři) už má sám svázané ruce a potřebuje se zbavit IE6, a také by asi rád donutil uživatele W2K k dalšímu sponsoringu (viz Dan Dočekal o kousek výše).

 13. Chci tomu dát trochu času, zatím to vypadá na menší pohyb, než jsem čekal a doufal.

Komentáře nejsou povoleny.