Co dělat, když Viber.com neposílá autorizační SMS

Viber.com je VoIP klient pro iPhone, který vám umožní zdarma volat lidem, kteří mají také Viber. Po instalaci klienta je třeba autorizovat své číslo a tato autorizace probíhá pomocí SMS zaslané Viberem na váš telefon. A právě zasílaná SMS je problém – na některá čísla SMS nechodí. Mně osobně na jedno číslo přišla bez problémů a na druhé ani na několik pokusů ne.

Včera Viber.com zveřejnil alternativní způsob autorizace a tady je návod:

 1. nainstalujte si Viber
 2. zadejte své číslo a odešlete požadavek na autorizaci
 3. pokud SMS nepřijde do cca minuty, klikněte na tlačítko Help
 4. dostanete se na web Viberu, kde opět zadáte své číslo a odešlete
 5. obratem vám zavolá automat Viberu a nadiktuje autorizační kód (doporučuji mít u sebe tužku a papír, nebo jiné záznamové zařízení)
 6. zadejte kód do telefonu a užijte si volání zdarma :)

Mé dosavadní zkušenosti s Viber.com jsou skvělé, kvalita hovoru je plně srovnatelná s „normálním“ voláním a co je hlavní – na rozdíl od Skype nemusí Viber běžet, abyste se dovolali (díky podpoře push oznámení).

Momentálně je v betatestu i Viber klient pro Android, který by měl podle autorů vyjít někde okolo března. Jakmile se tak stane, udělám Skype pápá :)

Viber je podle mě další hřebíček do rakve klasických operátorů, resp. hovorům účtovaným po sekundách. Během pár let se podle mě  operátoří přemění v poskytovatele připojení chytrých krabiček na internet a volání půjde zcela mimo ně (pokud nenabídnou něco víc, než služby typu Viber.com).

3 komentáře u „Co dělat, když Viber.com neposílá autorizační SMS

 1. Ahoj,
  This is a member of the Viber Development Team!
  Excuse me, my Czech is not so good, so I will write in English :)

  Thank you for your review of Viber. we are very happy that so many people worldwide are interested in our application.

  about the SMS problem – like the article says, we found a new solution for the problem, and we really help it would help all of you to use Viber.

  I would just like to add that Viber will soon be available also on other devices, and not only iPhone. the next one is Android, and it will happen in February-March. Viber will also allow to send Text Messages very soon.

  If you have any question about Viber – please feel free to ask.

  Thank you, and Happy New Year!
  the Viber Team.

 2. I can not find good connection – signal with Viber with my friends in france from Prague. Why? How I can help?

 3. Ahoj chtel jsem se zaregistrovat a neprisel mi kod, tak jsem zadal ze neprisel a o i mi zacali volat, ale mel jsem strach to zvednout, mam strach jestli to nebude na ucet volaneho nebo jestli mi to neodecte jako za nejakou premium SMS. A potom mi jeste volalo cislo +0000000000 tak to jsem taky nezvedal.

Komentáře nejsou povoleny.