Vyberte stránku

Viber.com je VoIP klient pro iPhone, který vám umožní zdarma volat lidem, kteří mají také Viber. Po instalaci klienta je tÅ™eba autorizovat své číslo a tato autorizace probíhá pomocí SMS zaslané Viberem na váš telefon. A právÄ› zasílaná SMS je problém – na nÄ›která čísla SMS nechodí. MnÄ› osobnÄ› na jedno číslo pÅ™iÅ¡la bez problémů a na druhé ani na nÄ›kolik pokusů ne.

Včera Viber.com zveřejnil alternativní způsob autorizace a tady je návod:

  1. nainstalujte si Viber
  2. zadejte své číslo a odešlete požadavek na autorizaci
  3. pokud SMS nepřijde do cca minuty, klikněte na tlačítko Help
  4. dostanete se na web Viberu, kde opět zadáte své číslo a odešlete
  5. obratem vám zavolá automat Viberu a nadiktuje autorizační kód (doporučuji mít u sebe tužku a papír, nebo jiné záznamové zařízení)
  6. zadejte kód do telefonu a užijte si volání zdarma :)

Mé dosavadní zkuÅ¡enosti s Viber.com jsou skvÄ›lé, kvalita hovoru je plnÄ› srovnatelná s „normálním“ voláním a co je hlavní – na rozdíl od Skype nemusí Viber běžet, abyste se dovolali (díky podpoÅ™e push oznámení).

Momentálně je v betatestu i Viber klient pro Android, který by měl podle autorů vyjít někde okolo března. Jakmile se tak stane, udělám Skype pápá :)

Viber je podle mě další hřebíček do rakve klasických operátorů, resp. hovorům účtovaným po sekundách. Během pár let se podle mě  operátoří přemění v poskytovatele připojení chytrých krabiček na internet a volání půjde zcela mimo ně (pokud nenabídnou něco víc, než služby typu Viber.com).