Článků na téma „must have“ aplikace vychází tuny, ale protože co člověk, to názor a jiné potřeby, přidám svůj seznam. Třeba se někomu hodí a objeví aplikace, které neznal nebo nepoužíval.
Co je to „must have“ aplikace? V mém podaní ta, která se dostane na první obrazovku a tím pádem je používána prakticky denně (vestavěné aplikace zmiňovat nebudu).
První obrazovka
WhatsApp (0,99 $)
Náhrada SMS, existuje pro většinu platforem, takže stačí své okolí instruovat a na předražené SMS a MMS můžete zapomenout. (recenze WhatsApp)
Viber (zdarma)
Volání po internetu, aplikace existuje pro iOS i Android, takže opět není problém „viberovat“ s většinou lidí ve svém okolí. Podle svého adresáře vidím, že Viber i WhatsApp jsou v mém okolí hodně rozšířené. Viber zde na blogu. (recenze Viber)
Things (9,99 $)
Dnes již kultovní GTD aplikace na organizace času, úkolů, poznámek ad. Používám betu, která umí synchronizaci s Mac aplikací před cloud, což je úplně jiný level než standardní aplikace s omezeným způsobem synchronizace. Přechod na betu zvýšil v mém případě využívání Things o stovky procent. I když používám Things patrně trochu svérázně a zastánci pravého GTD by se asi divili, pomáhá mi hodně. (recenze Things)
Evernote (zdarma)
Poznámky kdekoliv a kdykoliv. Nikdy mě asi nepřestane fascinovat, jak něco napíšu v mobilu cestou do práce, otevřu počítač a v psaní pokračuji na něm.
Reeder (2,99 $)
Nejlepší RSS čtečka, resp. rozhraní ke Google readeru. Od té doby, co mám Reeder, neviděl jsem prakticky rozhraní Google readeru a jeho změny k lepšímu či horšímu mě nechávají chladným. (recenze Reeder)
Twitter (zdarma)
Co dodat. Snad jen že originál klient mi maximálně vyhovuje a nemám potřebu hledat alternativy.
Další aplikace
Nejsou sice na první obrazovce, ale využívám je poměrně hodně.
Camera+ (0,99 $)
Klasika mezi foťáky. Má některé vychytávky, které vestavěná appka nemá. Od doby, co lze vestavěnou aplikací fotit i ze zamčeného iPhone, jsem ale líný zapínat jinou, takže i Camera+ trochu zahálí. BTW: aplikací na focení je snad v AppStore nejvíc ze všech. Kdo nevyrobí aplikaci na focení, jako by nebyl :)
WeatherPro (3,99 $)
Dle mého subjektivního názoru o dost lepší předpověď než u vestavěného Počasí. U aplikace tohoto typu mi jde hlavně o to, aby předpověď seděla a když je předpovídáno 20 stupňů, aby nebylo 10. (recenze WeatherPro)
Waze (zdarma)
Zábavná navigace, psal jsem v Pěkná ukázka gamifikace – navigace Waze.
Jízdní řády (zdarma)
Když se potřebujete dostat včas z místa na místo a nechcete stepovat zbytečně půl hodiny na zastávce.
RunKeeper (zdarma)
Skvělá aplikace pro sportovce. Změří vám kolik jste uběhli, ujeli, ulyžovali, ubruslili a to vše ukládá na web, ukazuje v grafech a na mapě a ještě vás hezky pochválí, když uděláte nějaký ten rekord. Vycházky do přírody dostávají hned jiný rozměr.
Geocaching (9,99 $)
A když už jsme na vycházce s RunKeeperem, proč si neodlovit nějakou tu kešku. Jsem zastáncem originál aplikací, takže hledat jinou mi nedává smysl. (recenze Geocaching)
1Password (9,99 $)
Hesla ke všemu možnému i nemožnému pěkně na jednom místě a bezpečně. Ve spojení s desktopovou aplikací je to prý ještě lepší, ale zatím jsem důvod k jejímu nákupu nenašel (není úplně nejlevnější).
Dropbox (zdarma)
Pokud potřebujete dostat něco z telefonu rychle do počítače a nechcete ho připojovat k iTunes.
ShopShop (zdarma)
Nákupní seznam s možností synchronizace do více telefonů přes Dropbox. V rodině, kde nakupuje více lidí nepostradatelná pomůcka. A navíc vypadáte v obchodě opravdu srandovně, když neustále klepete telefonem, abyste smazali zakoupené položky :) (recenze ShopShop)
MyHeritage (zdarma)
Pokud si tvoříte rodokmen na MyHeretige.cz, tak by se vám tahle aplikace mohla líbit. O level dál ji ale dostanete teprve následující aktualizace, kde je slíbená editace rodokmenu, zatím umí jen prohlížení a to je trochu k ničemu.
Pro děti
Pokud máte děti nebo je plánujete, tak tři tipy na aplikace pro hodně malé děti: Animal Fun, Chrochtátko (recenze), Real AnimalsHD (vše zdarma).