Vyberte stránku

Včera si tak spokojenÄ› pracuji a najednou se mi rozsvítí zpráva od DropBoxu, že prý mi zvýšili prostor na 18 GB. Nechápal jsem, čím jsem si to zasloužil, ale po průzkumu Twitteru bylo brzy jasno – DropBox zdvojnásobil odmÄ›nu za pÅ™ivedeného zákazníka a místo 256 MB dává nyní 512 MB. Na 1 GB navíc tak novÄ› potÅ™ebujete dva lidi místo čtyÅ™. A co je na tom nejlepší, udÄ›lal to u vÅ¡ech referralů i zpÄ›tnÄ›, takže z mých nasbíraných 8 GB od referralů se rázem stalo 16 GB. Jak získat levnÄ› referraly jsem psal v článku 10 GB Dropbox legálnÄ› a za hubičku.

Celá věc má ale ještě jeden rozměr. Načasování této akce podle mě rozhodně není náhodné. Už nějaký čas se proslýchá, že Google spustí svůj dlouho očekávaný GDrive v řádu dní. Údajně to má být ještě před ohlášením čtvrletních výsledků, aby ohlášením GDrivu zaujal investory a pomohl svým akciím. No a DropBox právě v tomto období strhává pozornost na sebe a ubírá Googlu v mediích prostor.

Jsem opravdu zvědav, s čím Google přijde, ale podle kusých zpráv to vypadá, že DropBox může být zatím v klidu a Google s GDrive zatím jeho kvalit nedosáhne. Ale třeba bude všechno jinak. Měli bychom se to dozvědět už brzy.