Vyberte stránku

Dlouhou dobu jsem nemohl nalézt použitelný linuxový ekvivalent k výbornému programu Xenu, který umí zkontrolovat odkazy na webu a upozornit na nefunkční. Xenu má snad jedinou vadu – je pouze pro Windows.

Relativně nedávno mě ale Petr upozornil na gURLChecker, jenž byl zmíněn v oblíbené Softwarové sklizni. Zkusil jsem a zatím úplná spokojenost. To, co umí Xenu, umí gURLChecker také, resp. umí to, na co já jsem používal Xenu. Oproti gURLCheckeru má Xenu mnohem víc nastavení a možná i fičurek, jenže já chci prostě zkontrolovat web, jestli na něm nejsou nefunkční odkazy, nic víc nepotřebuji a to mi gURLChecker splní.

Paradoxní na tom je, že dnes už bych vlastně gURLChecker nepotřeboval, protože s novým notebookem jsem získal i legální Windows (bez nich tento konkrétní model Dell neumí) a díky VirtualBoxu mi Windows mohou běžet na jedné virtuální ploše pěkně zavřené v Linuxu (nemohou škodit :) a v nich si bez problému pustím Xenu. Nicméně VirtualBox si samozřejmě bere nezanedbatelné systémové prostředky potřebné pro běh Windows, takže pustit si gURLChecker je mnohem rozumnější volba.