Vyberte stránku

Simple Lightbox je plugin, který udělá prohlížení obrázků na webu na WordPressu použitelnější a pohodlnější pro čtenáře – otvírá je do vrstvy (lightbox). Pokud ale nenarazíte jako já.

Natěšen recenzemi Simple Lightbox a popisem použití ve stylu „jen aktivujete plugin a vše jde samo“ jsem plugin nainstaloval a nic. Velké obrázky se otvírají postaru. Chvíle zkoumání, googlení, pročítání fór, ale nikdo podobný problém nemá. U jiných problémů s lightboxem byla rada často ta, aby dotyčný zkusil povypínat pluginy, protože by mohly konfliktnit. Povypínal jsem pluginy a hle, lightbox funguje. Zapínám pluginy, zkoumám, který z nich je pachatel a je to Google Analyticator.

Bez Google Analytics se neobejdu, tak hledám jiný plugin, nacházím Simple Google Analytics, který vypadá schopně, nahazuji ho a vše funguje.

Hlodá ve mě ale červíček a napadá mě myšlenka, co když to nefunguje jen pro přihlášeného člověka? Přeci jen WordPress do webu vypisuje tu svojí lištu, něco se tam může poprat… Vyzkouším to jako nepřihlášený. Druhá myšlenka přichází vzápětí – nevyzkouším, ten článek není vydaný, takže když se odhlásím, neuvidím náhled. Od této myšlenky je už jen krůček k „co když to nefunguje jen v náhledu?“ BINGO!

Vydávám článek, vracím Google Analyticator a vše funguje krásně jak má. Že lightbox nefunguje v náhledu je mi celkem jedno. Kdybych to chtěl řešit, nasadím Simple Google Analytics, se kterým funguje lightbox i v náhledech.

Celá tato epizoda mě stála dvě hodiny času, tak třeba někomu článkem ty dvě hodiny ušetřím :)