Vyberte stránku

Podruhé za posledních pár měsíců se nám stalo, že inzerent dodal flash, na který po nasazení do reklamního systému nešlo v přehrávači verze 9 kliknout (lépe řečeno člověk klikal a nic se nedělo). V nižších verzích fungovalo klikání bez problémů. A protože jsem od prvního výskytu problému zapomněl jeho řešení a musel teď znovu dlouze pátrat a vybavovat si, jak jsme problém minule vyřešili, raději si to píšu a třeba to pomůže i někomu jinému.

Podotýkám, že jsem v životě žádný flash nevyráběl a jeho výrobě nerozumím. Nicméně to nemění nic na tom, že níže uvedený návod funguje a výrobci flashe vždy pomohl k nápravě problému.

Kde je problém?

Celý problém spočívá v tom, že pokud má reklamní systém měřit kliky, musí být banner udělán tak, že uvnitř flashe je řečeno, že URL tam dodá později reklamní systém (výborný článek o problematice). A tady dochází k problému. Flash player verze 9 obsahuje údajně nové bezpečnostní funkce, které za jistého nastavení zamezí dosazení URL a na banner klikat nelze.

Řešení

Postup řešení mi zaslala grafička jednoho klienta a protože výrobě flashe opravdu nerozumím, pouze cituji dva kroky, které problém odstranily a odstranily ho i v případě druhého klienta, takže by mělo jít o řešení obecné:

  1. Při exportu (Publish Setings): u Version nastaveno – Flash Player 6
  2. Dole v nastaveni- Local playback security: Acces network only

Je možné, že problém řeší jen jeden z bodů a druhý s tím nesouvisí, ale s tím už by si měl zkušený výrobce flashe poradit.