Vyberte stránku

Myšlenka serveru, kde se s realitami obchoduje bez realitních kanceláří, je skvělá. Bohužel praxe je trochu jiná.

Prodával jsem byt a možná trochu naivně jsem si myslel, že to vyřeším sám, bez asistence realitní kanceláře. Kromě samostatného webu s nabídkou bytu jsem dal inzerát i na bezrealitky.cz a výslovně jsem do něj uvedl, že si nepřeji, aby mi volali realitní kanceláře. Hádejte, co se stalo.

Volali a psali mi pouze  realitní kanceláře, neozval se jediný přímý zájemce. Nechci tady hanit server bezrealitky.cz, jeho myšlenka je dobrá, ale praxe ukazuje, že to moc nefunguje. Ze začátku možná realitky nebrali bezrealitky.cz moc vážně, ale dnes je to jeden z jejich základních pracovních nástrojů (jak mi jeden realitní agent otevřeně přiznal).

Pokud beru bezrealitky.cz jako bezvadné místo, kam dám nabídku a pak si v rozporu s názvem serveru vybírám z nabídek realitních kanceláří, tak to funguje pěkně. Nakonec jsem si i já díky bezrealitky.cz vybral realitku, se kterou jsem transakci udělal. Jediné negativum je, že realitních agentů volá a píše opravdu hodně a jsou mezi nimi i takové perly, jako mailová nabídka spolupráce s předmětem „Dopys“…

Co s tím? Asi nic. Nedovedu si představit řešení, které by tomuto zamezilo. Nemůžete zakázat přístup na server nějaké skupině lidí a pokud inzerenti chtějí být kontaktováni zájemci, musí tam možnost kontaktu být a zase nejde zamezit tomu, aby ji využil kdokoliv.

Těm, kdo prodali přes bezrealitky.cz opravdu bez realitky  a nemuseli měsíc čelit telefonátům a mailům realitních agentů, gratuluji. Měli asi větší štěstí než já. Provozovatelům bezrealitky.cz pak přeji, aby se jim nějaké řešení nalézt povedlo, i když to bude hodně těžké, ne-li nemožné.