Vyberte stránku

iPhone je podle mě levný telefon, stejně jako každý jiný lepší smartphone s Androidem, Windows či jiným OS. Neznaje uživatelsky Android ani Windows, píšu o zkušenosti s iPhonem. Zamyslete se nad svým využitím chytrého telefonu a počítejte se mnou:

iPhone se umí změnit v

  • foťák sluÅ¡ných parametrů – nejlevnÄ›jší kompakt dnes stojí nÄ›co pÅ™es tisícovku, počítejme tedy 1500 Kč
  • HD kameranejlevnÄ›jší kameru koupíte dnes za cca 2500 Kč
  • autonavigacenejlevnÄ›jší navigaci pořídíme dnes asi za 2000 Kč (pro občasné navigování s iPhonem doporučuji zdarma navigaci Waze).
  • turistická navigace – tÅ™eba navigaci vhodnou pro hraní Geocachingu pořídíte za cca 4000 Kč (ano, je to dražší než autonavigace)
  • cyklistický tachometr – nejobyčejnÄ›jší cyklistický tachometr koupíte za tÅ™i stovky, ale troufám si tvrdit, že iPhone se specializovanou aplikací jako je napÅ™. RunKeeper vám poskytne daleko víc, počítejme tedy nejménÄ› 500 Kč (a to jsem myslím hodnÄ› pÅ™i zemi).
  • herní konzolenejlevnÄ›jší PSP je za 2500 Kč. iPhone není herní konzole a má své hranice, počítejme 1500 Kč.

Jsme na 12 000 Kč, iPhone 4 pořídíte za 14 490 Kč. Pokud využijete vše výše uvedené, stojí vás telefon de facto 2 490 Kč. A to jsem vynechal aplikace jako třeba monitor dechu novorozeňat, vodováhu :) a jiné užitečné věcičky, které nemusíte díky iPhonu kupovat.

Zapomenout nesmím ani na WhatsApp a Viber (už je i pro Android) – dvÄ› aplikace, které vám výraznÄ› srazí mÄ›síční účty za volání, ale o tÄ›ch podrobnÄ› nÄ›kdy příštÄ›.

Schválně, kolik lidí si koupí levný telefon za 4000 Kč a k tomu foťák, kameru, navigaci a další hračky? A v co se dokáže proměnit váš chytrý mobil a ušetřit tak peníze? Podělte se v komentářích.