Vyberte stránku

V posledních dnech nám nepochopitelně vyletěla návštěvnost na webu na prodej penzijního připojištění garantovanapenze.cz. Pohledem do Google Analytics se ukázalo, že za to může jakýsi web websurf.cz. Když jsem se na něj podíval, dýchla na mě atmosféra přelomu tisíciletí, kdy weby nabízející koukání na weby za úplaty prožívaly svůj vrchol. Vůbec jsem netušil, že to ještě v dnešní době existuje.

Web se evidentně pokouší žít z affilu, který mimochodem máme velmi dobrý, ale obávám se, že to nemůže fungovat. Z lidí, které websurf donutil (jinak to říct nejde), se podívat na garantovanapenze.cz si samozřejmě nikdo penzijní připojištění nekoupil a míra okamžitého opuštění je 90 %. Jsou to návštěvníci naprosto k ničemu a nechtěl bych být v kůži toho, kdo by za podobnou propagaci zaplatil.

Ale abych jen nehanil – tento způsob propagace možná může fungovat na masové weby typu různé hry, vtipy a podobně, prostě to, čím se baví teenageři, kteří asi budou i cílovkou websurf.cz a podobných webů. Možná by se tam dalo promovat i Milionové impérium, které teď frčí hlavně díky přestřelce na webu owww.cz :)