Vyberte stránku

Stala se mi zvláštní věc, která vypadá na promyšlený podvod na majitele domén, kteří je prodávají v aukci.

Prodával jsem na Subregu v aukci jednu přebytečnou a v podstatě nezajímavou doménu, která měla při nejlepší vůli cenu tak tisíc korun. Prodala se nakonec za pár stovek. Co je ale zajímavé, že půl hodiny po prodeji mi přišel e-mail, kde pisatel tvrdil, že na webu našel informaci o tom, že je doména na prodej a že zrovna vstupují na trh, moc by se jim hodila a nabízí za ni 17 tisíc.

Moje první reakce byla rychle nějak anulovat tu aukci a shrábnout balík, druhá reakce byla koupím ji od nového majitele zpět. Když jsem se nad tím ale více zamyslel, došlo mi, že to bude s velkou pravděpodobností promyšlený pokus o podvod.

Co udělá většina lidí? Aukci se samozřejmě anulovat nepovede, tak nabídne novému majiteli zpětný odkup, protože má zájemce za zajímavou cenu. Nový majitel bude ochoten prodat řekněme za 5 000 tisíc, na což ten původní s vidinou zisku 12 tisíc přistoupí. Obchod proběhne, doména se vrátí původnímu majiteli a co se stane? Zájemce za 17 000 Kč zmizí ze světa, přestane komunikovat, v lepším případě oznámí, že se změnily plány a o doménu už zájem nemá. Výsledkem je zisk 5 000 mínus cena v původní aukci pro podvodníka.

A nebo je to všechno jinak a šlo jen o obrovskou náhodu, kdy někdo projevil zájem o doménu pár minut po jejím prodeji. O doménu, o kterou neměl nikdo zájem asi pět let. A náhoda je i to, že onen zájemce se neozval podruhé, když jsem mu vůbec neodpověděl.

Co myslíte vy? Podělte se v diskusi.