Vyberte stránku

Na Živě může zjevně psát kde kdo a cokoliv. Že to nemá hlavu a patu je celkem fuk, hlavně že máme článek a shrábneme peníze za reklamu (když už bych měl psát podobně jako mistr Polesný).

O Bombě si může každý myslet co chce, je to jeho právo, ale pokud celý článek stojí na tom, že Bomba je parazit který vykrádá cizí obsah a šéfredaktor to vydá, je tu něco špatně. Proč? Protože panu Polesnému jaksi unikla jedna zásadní věc – totiž to, že videoservery přímo vybízejí ke sdílení videí a kdyby nechtěly, aby lidé videa používali na svých webech, jednoduše tomu zabrání a agregátor je vyřízen.

Proč to videoservery neudělají? Jednak se chtějí propagovat a zvyšovat počty shlédnutí svých videí a jednak, a to je hlavní důvod, chystají prodej reklamy ve videích a dělení se s majiteli stránek o příjem z nich (minimálně jde o YouTube a myslím, že i Stream chystá něco takového). Je to sice asi vzdálenější budoucnost, ale počítá se s tím.

Důvody vydání takto nenávistného článku mohou být  různé, ale ze všech, které mě napadají, je nejpravděpodobnější obyčejná neschopnost redaktora a nepochopitelné selhání šéfredaktora, který takový blábol pustí ven. Ale co bychom chtěli od Živě, které žije na kontroverzních článcích a plamenných diskusích pod nimi, že?

BTW: pane Polesný, díky za ty stovky poslaných lidí na Bombu :)