10 GB Dropbox legálně a za hubičku

K sepsání mě „vyprovokoval“ článek Dropbox hack 10 Gb prostoru ZDARMA! na Soom.cz. Článek pojednává o takovém malém podvůdku, kdy si vyrobíte referály a získáte tak 10 GB prostoru zdarma.

Pokud nechcete podvádět a porušovat pravidla, existuje i jiná cesta, který sice stojí pár korun, ale máte čisté svědomí a dá podle mě i méně práce.

Co budeme potřebovat

 • Google AdWords
 • trochu času
 • pár desítek korun

Jak na to

V AdWords vytvoříte inzerát (nejlépe v angličtině), který bude nabízet registraci do Dropboxu. Na znění inzerátu záleží, kolik vás to bude nakonec stát. Ideální je např. něco jako „Dropobox, až 10 GB prostoru zdarma. Registrujte se zde“. Zásadní vtip je v tom, že jako URL inzerátu použijete adresu s vaším referral odkazem (ten najdete ve svém Dropbox účtu na adrese https://www.dropbox.com/referrals).

Pokud napíšete dobře inzerát a cenu za klik, získáte prostor za 150 – 200 Kč a nedopustili jste se žádného podvodu, protože jste Dropboxu přivedli reálné uživatele.

BTW: všimněte si, že tu není žádný referal odkaz na Dropbox, protože já už těch 10 GB mám a více nejde (jde, Dropbox zdvojnásobil odměnu za referrala).

BTW2: tento postup není můj nápad, je popsán na zahraničních blozích mnohokrát.

14 komentářů u „10 GB Dropbox legálně a za hubičku

 1. Doporučoval bych věnovat pozornost raději SugarSync.

  Tam je 5GB zdarma v základu, 500MB za referera a není to nijak shora omezeno.

  Já už mám na DropBoxu 10GB, ale na SugarSync přes 15 a kampaň stále běží. Využil jsem kupon na AdWords „zdarma“, takže mě to celé stálo 300 Kč.

 2. Když bych ti poslal na účet 500Kč (nebo je třeba víc?) zkusil by jsi to? Mně kampaň běží, inzeráty mám v EN, KW také, ale je u nich nízká cena, takže se nezobrazují a více se mi zvedat nechce, aby to nevyplácalo všechen kredit.
  S adwords nemám moc zkušeností.

  1. Promiň, ale nechci. Třeba někdo z diskutujících by zájem měl a nebo zkus jiné služby zde zmiňované.

 3. Hm. Mám Windows Live a mám tam 20 GB automaticky i bez těchto blbin :-)

 4. Už několik let používám GDocs v kombinaci s Picassa. Nikdy jsem se nedozvěděl, jakou mám kapacitu, ale taky jsem niky neviděl hlášku, že dochází místo :-)

 5. Jenže vtip DropBoxu a SugarSync je právě v té automatické synchronizaci.

  Windows Live to neumí a GDocs taky ne. Oboje mám taky, ale účel těchto služeb je jiný.

 6. Windows live automatickou synchronizaci umí, ale pokud se nepletu, tak v „cloudu“ na to má člověk jenom 5 GB

 7. Mohl by jsi mi poslat seznam KW slov a jejich nastavenou cenu? A možná i text inzerátu, já to zkoušel, ale nedařilo se :/

 8. Já už jsem 2 roky platící uživatel DropBoxu, ale předtím jsem těch 10 GB měl za chvilku, bez podvádění a bez AdWords. Stačil mi můj blog, Facebook a pár známých, které jsem pro DropBox nadchnul.

  A k těm zmiňovaným alternativám:

  – SugarSync vypadá dobře, ale nemá verzi pro Linux (můj hlavní OS doma i v práci).

  – GDocs nemá klienta. To je jen webové úložiště. Ten klient DropBoxu je naprosto bezúdržbový – to je asi jeho největší výhoda.

  – Windows Live – kromě toho, že je jenom pro Windows, tak má maximální velikost souboru 50 MB. To je k ničemu.

  Zkrátka DropBox je jediný bezkonkurenční produkt svého druhu. Všechny ostatní alternativy mají nějaké omezení.

 9. není lepší třeba wuala.com, kde jsou věci šifrovaně a nehrozí, že vám někdo zablokuje účet kvůli zapomenutému obrázku, co porušuje copyright nebo něco podobného? :-D

 10. Co spíš vyzkoušet Wualu (www.wuala.com)? Je bezpečnější než Dropbox a díky mnoha kódům, které jsou k nalezení na internetu, mám prostor 13 GB. Během asi minuty.

 11. Ja som si dal na blog vlastny banner na Dropbox, za 3 mesiace som dosiahol strop a nestalo ma to ani cent. Teraz uz zbieram referals na druhe konto :)

 12. Vojtěch Semecký: Windows Live není jen pro Windows, má i Mac klienta

  v cloudu tam má člověk 5 GB, ne 50 MB, synchronizace PC PC je prakticky neomezená

 13. Wuala a jeho promo kódy jsou sice super, ale některé expirují za měsíc, některé za tři a některé za rok.

  A máš zase 2GB :)

Komentáře nejsou povoleny.