Vyberte stránku

Dnes dopoledne jsme spustili nový design Slunečnice. Ten předchozí byl sice spuštěn relativně nedávno – v dubnu 2007, ale čas a hlavně uživatelské testování ukázalo, že to nebyl krok úplně správným směrem. Proto dnes přicházíme s inovovaným designem.

Každý nový design je logicky obalen přívlastky „lepší“, „použitelnější“, „lépe vyhovující uživatelům“ a podobně a nejinak je tomu i u Slunečnice. Podle mého názoru je nový design určitě přehlednější a věřím ze lidem se bude nová Slunečnice lépe používat.

Autorem grafiky je Ivan Pik, jehož rukopis už nese nový Podnikatel.cz nebo Křišťálová Lupa a např. u zmíněného Podnikatele měl redesign za následek znatelné zvýšení návštěvnosti (byť ruku v ruce s novým designem šla i práce redakce a jenom v designu ta změna nebyla). Jsem zvědav, co na nový design řekne těch zhruba milion návštěvníků, kteří na Slunečnici měsíčně zavítají.

Jak šel čas na Slunečnici

Slunečnice má už asi šestý design, podívejte se, jak šel čas (omluvte nedokonalou kvalitu kopií z web.archive.org):

Rok 2000

slunečnice 2000

Rok 2001

slunečnice 2001

Rok 2005

slunečnice 2005

Rok 2006

slunečnice 2006

Rok 2007

slunečnice 2007

Rok 2008

Pokud narazíte na nějakou chybku, budu rád za info, přeci jen laboratorní testování nikdy nenajde problémy, na které přijdou živí lidé (o pár problémech už víme a řešíme je).